Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 rozpoczęli swoją włoską przygodę od wizyty w Wenecji – mieście mostów i kanałów położonym na wodach Adriatyku. Był rejs tramwajem wodnym
, przechadzki wąskimi uliczkami
i oczywiście Most Rialto oraz Plac św. Marka
– aż trudno uwierzyć, że to wszystko wygląda jeszcze piękniej niż w książkach i filmach! Dzięki przesympatycznej p.przewodnik dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat historii tego pięknego miasta. 
Co na obiad?
No jasne, że prawdziwa włoska pizza 
– smakowała tak dobrze, że niektórzy już pytali o dokładny przepis
. Wieczorem czeka nas odpoczynek w hotelu
, bo jutro… kolejne przygody! 

Uczestnicy wycieczki


















