­čÉ░­čî┐Wielkanocne Warsztaty Pe┼éne Kreatywno┼Ťci w ┼Ürodowiskowym Domu Samopomocy w Janowcu Ko┼Ťcielnym­čÉú­čî┐

W ramach projektu ­čôť,, Nasza Ziemia ÔÇô Nasza HistoriaÔÇŁ  w ┼Ťrod─Ö 28.02.2024 r. uczniowie klasy Ia Szko┼éy Podstawowej Nr 2 w Nidzicy odwiedzili ┼Ürodowiskowy Dom Samopomocy w Janowcu Ko┼Ťcielnym, gdzie uczestniczyli w  niezwyk┼éych Wielkanocnych Warsztatach, kt├│re okaza┼éy si─Ö prawdziw─ů uczt─ů dla zmys┼é├│w i wyobra┼║ni. Podczas tego wyj─ůtkowego wydarzenia dzieci mia┼éy okazj─Ö nie tylko rozwija─ç swoj─ů kreatywno┼Ť─ç, ale tak┼╝e delektowa─ç si─Ö pysznymi smakami.

G┼é├│wn─ů atrakcj─ů warsztat├│w by┼éa praca nad w┼éasnor─Öcznie wykonanymi zaj─ůczkami ­čÉ░ z w┼é├│czki i tektury oraz ozdabianie styropianowych jajek.

Dzieci, pe┼éne entuzjazmu z wyobra┼║ni─ů i zaanga┼╝owaniem ci─Ö┼éy i nakleja┼éy w┼é├│czk─Ö, ogonki, noski i oczka. Ka┼╝dy zaj─ůczek mia┼é swoj─ů unikaln─ů osobowo┼Ť─ç, co sprawi┼éo, ┼╝e ca┼éa przestrze┼ä wype┼éni┼éa si─Ö uroczymi zaj─Öczymi postaciami. Nast─Öpnie przyszed┼é czas na ozdabianie styropianowych jajek. Maluchy skorzysta┼éy z r├│┼╝nokolorowej bibu┼éy, wst─ů┼╝ek, samoprzylepnych ta┼Ťm, aby stworzy─ç prawdziwe dzie┼éa sztuki wielkanocnej ­čžĹÔÇŹ­čÄĘ­čĹęÔÇŹ­čÄĘ. Ich kreatywno┼Ť─ç nie zna┼éa granic, a efekty pracy zachwyca┼éy wszystkich obecnych.

Ale to nie koniec atrakcji! Niezaprzeczalnie jednym z najwi─Ökszych hit├│w okaza┼éa si─Ö niespodzianka w postaci pysznej szarlotki, kt├│ry by┼éa prawdziw─ů uczt─ů dla podniebienia.

Podczas tego wyj─ůtkowego wydarzenia pierwszaki rozwija┼éy swoje umiej─Ötno┼Ťci manualne i artystyczne, budowa┼éy silne wi─Özi spo┼éeczne i uczy┼éy si─Ö wsp├│┼épracy w zespole.

Wielkanocne Warsztaty w ┼Ürodowiskowym Domu Samopomocy w Janowcu Ko┼Ťcielnym by┼éy znakomit─ů okazj─ů do tw├│rczego sp─Ödzenia czasu oraz dowodem na to, ┼╝e prawdziwa magia Wielkanocy tkwi w ┼Ťwiadomo┼Ťci i zaanga┼╝owaniu spo┼éeczno┼Ťci lokalnej.

Chcieliby┼Ťmy podzi─Ökowa─ç za go┼Ťcinno┼Ť─ç oraz zaanga┼╝owanie personelowi ┼Ürodowiskowego Domu Samopomocy. Ich profesjonalizm, cierpliwo┼Ť─ç i serdeczno┼Ť─ç sprawi┼éy, ┼╝e nasza wizyta by┼éa bardzo inspiruj─ůca i pouczaj─ůca.

Serdecznie dzi─Ökujemy ÔŁĄ´ŞĆÔŁĄ´ŞĆÔŁĄ´ŞĆ

Anna Łukaszewska, Natalia Dreger