Angielski w praktyce, czyli kilka s艂贸w o wycieczce szkolnej do Londynu 馃檪

W dniu 21.06.2023 r. grupa 17 uczni贸w z klas V B, VIII B i VIII C naszej Dw贸jki wraz z opiekunkami p. Mariol膮 Podolsk膮 – Maculewicz i p. Sylwi膮 Bublijewsk膮 wybra艂o si臋 na wycieczk臋 do Londynu. 鉁堬笍馃洬 馃嚞馃嚙 Plan wycieczki by艂 zr贸偶nicowany i bardzo atrakcyjny i uda艂o si臋 zobaczy膰 najwa偶niejsze miejsca i atrakcje kr贸lewskiego 馃憫 miasta. Wyprawa rozpocz臋艂a si臋 ju偶 o 3 w nocy i by艂a nie lada wyzwaniem. Po podr贸偶y poci膮giem z lotniska do Liverpool Street Station czeka艂a na nas podr贸偶 metrem, kt贸ra dla uczni贸w by艂a niezapomnianym prze偶yciem, gdy偶 w Polsce ten 艣rodek transportu wyst臋puje tylko w Warszawie. Dla wielu uczni贸w by艂a to pierwsza w 偶yciu podr贸偶 samolotem, poci膮giem i metrem. 馃洭馃殶馃殕馃殗
Obiektami, kt贸re mieli艣my okazj臋 zobaczy膰 w Londynie by艂y: Buckingham Palace 馃憫 馃彴 , w kt贸rym urz臋duje brytyjska rodzina kr贸lewska馃憫, London Eye, czyli diabelski m艂yn w Londynie, z kt贸rego rozci膮ga si臋 widok na ca艂e miasto; najwi臋kszy w centralnym Londynie piaszczysty plac defilad Horse Guards Parade. Mieli艣my okazj臋 zobaczy膰 tak偶e pomnik wojenny Women of World War ll Memorial, 10 Downing Street, czyli rezydencj臋 i biuro premiera Wielkiej Brytanii oraz Parlament wraz ze s艂ynn膮 wie偶膮 zegarow膮 Big Ben 鈴馃暟 charakterystyczne czerwone budki telefoniczne 鈽庯笍馃摓 oraz Opactwo Westminsterskie. Podr贸偶nicy zobaczyli r贸wnie偶 czerwone dwupi臋trowe autobusy oraz taks贸wki przypominaj膮ce pojazdy z dawnych lat, s艂ynn膮 rzek臋 Tamiz臋, most zwodzony zwany Tower Bridge i Tower of London, czyli budowl臋 obronn膮 i pa艂acow膮 monarch贸w Anglii.
Sprzyjaj膮ca aura 馃尀鈽锔 umili艂a nam czas sp臋dzony w tym pi臋knej historycznej stolicy Wielkiej Brytanii. Po 24 godzinach w podr贸偶y uczniowie zm臋czeni, aczkolwiek szcz臋艣liwi wr贸cili do domk贸w na zas艂u偶ony odpoczynek snuj膮c plany na kolejne zagraniczne wyjazdy w przysz艂o艣ci 馃檪
Ta wycieczka i niezapomniane wspomnienia z ni膮 zwi膮zane na pewno pozostanie w sercach uczni贸w i opiekunek na zawsze 馃槏馃グ
                                                                                                                                                                                Laura G贸rniak VB
                                                                                                                                                                     Mariola Podolska-Maculewicz