Angielski w praktyce, czyli kilka słów o wycieczce szkolnej do Londynu 🙂

W dniu 21.06.2023 r. grupa 17 uczniów z klas V B, VIII B i VIII C naszej Dwójki wraz z opiekunkami p. Mariolą Podolską – Maculewicz i p. Sylwią Bublijewską wybrało się na wycieczkę do Londynu. ✈️🛫 🇬🇧 Plan wycieczki był zróżnicowany i bardzo atrakcyjny i udało się zobaczyć najważniejsze miejsca i atrakcje królewskiego 👑 miasta. Wyprawa rozpoczęła się już o 3 w nocy i była nie lada wyzwaniem. Po podróży pociągiem z lotniska do Liverpool Street Station czekała na nas podróż metrem, która dla uczniów była niezapomnianym przeżyciem, gdyż w Polsce ten środek transportu występuje tylko w Warszawie. Dla wielu uczniów była to pierwsza w życiu podróż samolotem, pociągiem i metrem. 🛬🚟🚆🚇
Obiektami, które mieliśmy okazję zobaczyć w Londynie były: Buckingham Palace 👑 🏰 , w którym urzęduje brytyjska rodzina królewska👑, London Eye, czyli diabelski młyn w Londynie, z którego rozciąga się widok na całe miasto; największy w centralnym Londynie piaszczysty plac defilad Horse Guards Parade. Mieliśmy okazję zobaczyć także pomnik wojenny Women of World War ll Memorial, 10 Downing Street, czyli rezydencję i biuro premiera Wielkiej Brytanii oraz Parlament wraz ze słynną wieżą zegarową Big Ben ⏳🕰 charakterystyczne czerwone budki telefoniczne ☎️📞 oraz Opactwo Westminsterskie. Podróżnicy zobaczyli również czerwone dwupiętrowe autobusy oraz taksówki przypominające pojazdy z dawnych lat, słynną rzekę Tamizę, most zwodzony zwany Tower Bridge i Tower of London, czyli budowlę obronną i pałacową monarchów Anglii.
Sprzyjająca aura 🌞☀️ umiliła nam czas spędzony w tym pięknej historycznej stolicy Wielkiej Brytanii. Po 24 godzinach w podróży uczniowie zmęczeni, aczkolwiek szczęśliwi wrócili do domków na zasłużony odpoczynek snując plany na kolejne zagraniczne wyjazdy w przyszłości 🙂
Ta wycieczka i niezapomniane wspomnienia z nią związane na pewno pozostanie w sercach uczniów i opiekunek na zawsze 😍🥰
                                                                                                                                                                                Laura Górniak VB
                                                                                                                                                                     Mariola Podolska-Maculewicz