Biwak klasy 7d / Кемпінг 7д класу

W dniach 10-12 czerwca, uczniowie klasy 7d uczestniczyli w biwaku, w miejscowości Burdąg w gminie Jedwabno.

Pod opieką wychowawców: Barbary Olszewskiej i Mirosława Romańskiego, brali udział w zorganizowanych zajęciach.  Gra w podchody, rozwiązywanie przydzielonych zadań, doskonaliło umiejętności poznawcze i integrowało grupę. Niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich była nocna gra w chowanego. Latarki i białe prześcieradła wpływały na naszą wyobraźnię dając dreszczyk emocji. Okolicę poznawaliśmy również idąc przez las do jeziora Świętajno i tak zaliczyliśmy dla zdrowia trasę 9 km. Sprawdziliśmy oczywiście temperaturę wody: była OK. Wieczorami piekliśmy kiełbaski przy ognisku lub jedliśmy upieczoną kaszankę z grilla. Mieliśmy czas na rozmowy, wspólne przemyślenia, doskonalenie umiejętności kulinarnych. Szybko minęły trzy dni naszego biwakowania. Z żalem wracaliśmy do domów obiecując sobie, że przyjedziemy tu za rok.

10-12 червня учні 7-го класу взяли участь у таборі в Бурдонг у ґміні Єдвабно.

Під опікою вихователів: Барбари Ольшевської та Мірослава Романьського вони брали участь в організованих заходах. Гра в сталкінґ, розв’язування поставлених завдань, покращила когнітивні навички та об’єднала групу. Нічна гра в хованки стала для всіх незабутнім враженням. Ліхтарики та білі простирадла вплинули на нашу уяву, надавши нам гострих відчуттів. Ми також познайомилися з місцевістю, пройшовши лісом до озера Свентайно, і таким чином пройшли 9-кілометровий маршрут для нашого здоров’я. Звісно, ​​ми перевірили температуру води: все в порядку. Вечорами ми пекли ковбаски біля багаття або їли чорний пудинг на грилі. Ми мали час поговорити, подумати разом, удосконалити свої кулінарні навички. Три дні нашого табору пролетіли швидко. Ми з жалем повернулися додому, пообіцявши собі, що приїдемо сюди наступного року.