„Być jak Ignacy. Nauka pełna energii” – VIII edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego – etap 1 🚂🚂

W roku szkolnym 2023/2024 koło naukowe „Wybuchowe pierwiasteczki” już po raz drugi bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Być jak Ignacy”.
Uczniowie z zaciekawieniem czekali na pierwszy temat zajęć, który brzmiał: „Maszyny parowe”. Podczas przeprowadzonych doświadczeń tj.: działanie ciepłego powietrza, budowanie silnika parowego z puszki oraz studzenie silnika parowego dzieci poznały działanie maszyny parowej oraz jej znaczenie w historii. „Wybuchowe pierwiasteczki” podczas pracy w grupach tworzyły wielki test dotyczący zdobytej wiedzy. Ewaluacją zajęć okazał się quiz wiedzy o maszynach parowych.
Nauka przez zabawę i doświadczenia to dobry sposób na zdobywanie wiedzy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.
„Wybuchowe pierwiasteczki” oraz Maria Burska i Marlena Rostkowska