Galeria tegorocznych laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, cz. 1.

Anna Izabela Pena (8b). 
Miło mi poinformować, że tegoroczną laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego została uczennica naszej szkoły Anna Izabela Pena. Tytuł laureata jest zwieńczeniem wieloletniej pracy Ani. W ubiegłorocznym konkursie uzyskała tytuł finalisty. W tym roku również nie próżnowała. Zdobyła 49 pkt na 50 możliwych do uzyskania, co zapewniło jej miejsce na podium. Jest się z czego cieszyć, bo tylko dwie osoby miały wynik o jeden punkt wyższy niż Ania.
Ania jest uczennicą pilną i zdyscyplinowaną. Jest nie tylko uzdolniona językowo, ale także posiada cechy, które warunkują osiąganie sukcesów. Potrafi samodzielnie planować swoją pracę i konsekwentnie realizować założony plan. Jest bardzo wytrwała i systematyczna. Zdobytą wiedzę potrafi wykorzystać w nowych sytuacjach. Charakteryzuje się dużym wyczuciem językowym. Jej wypowiedzi są precyzyjne. Trafnie dobiera słownictwo, w zależności od kontekstu wypowiedzi. Cechuje się też dużą wrażliwością i pamięcią słuchową.
 
Opiekun, Pani Barbara Waśniewska