11 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Michała Kajki w Nidzicy odbył się Gminny Drużynowy Konkurs umiejętności korzystania ze słowników jako źródła informacji bezpośredniej. 
Celem jednoetapowego Konkursu było sprawdzenie umiejętności korzystania ze słowników, doskonalenie umiejętności sprawnego i poprawnego posługiwania się różnymi typami słowników oraz kształtowanie umiejętności analitycznego myślenia. 

Do konkursu przystąpiły uczennice z klas VI-VII z nidzickich szkół gminnych. Drużyny zostały wyłonione w drodze losowania. W trakcie zauważono duże zainteresowanie uczniów i pozytywną atmosferę współzawodnictwa.
Decyzją komisji przyznano następujące miejsca:
I miejsce- zespół w składzie:
Maja Michalska – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nidzicy
Zuzanna Polinkiewicz- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nidzicy
II miejsce- zespół w składzie:
Blanka Kusik- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nidzicy
Maja Galicka- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nidzicy
III miejsce- zespół w składzie:
Oliwia Kosobucka- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nidzicy
Olga Pacuszka- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nidzicy
Po zakończeniu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. 


Serdeczne podziękowania należą się organizatorom, a w szczególności p. Jacek Kosmala- Burmistrz Nidzicy oraz Dyrektor CUW, p. Joannie Dobroń. Dzięki wspólnemu wysiłkowi mieliśmy okazję stworzyć inspirujące wydarzenie. 

Dziękujemy również uczennicom za uczestnictwo w konkursie, nauczycielom nidzickich szkół za przybycie oraz Dyrektorowi Markowi Nachtygal i wspaniałemu Jury. 
Koordynatorzy konkursu:
Laura Sienkiewicz
Grażyna Zalewska



















