Kolejnymi sukcesami mogą pochwalić się tancerki z nidzickiej „Dwójki”. / Танцівники з Nidzica „Dwójka” можуть похвалитися подальшими успіхами.

KOLEJNY WIELKI SUKCES !!!
Kolejnymi sukcesami mogą pochwalić się tancerki z nidzickiej „ Dwójki”. Z III Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Białobrzeski Dance Art”w Nowym Dworze Gdańskim powróciły ponownie z najwyższymi nagrodami. Taniec, energia i niesamowite emocje to wszystko można było zobaczyć podczas tego turnieju. Od rana, do późnych godzin popołudniowych swoje umiejętności prezentowali tancerze z różnych grup wiekowych z całej Polski. Nidzickie tancerki pokazały bardzo wysoki poziom i trzykrotnie stanęły na podium. Najmłodsza grupa „ Malinki” w swojej kategorii wiekowej zdobyła najwyższe I miejsce, grupa średnia „ Gwiazdeczki” zdobyła III miejsce i najstarsza grupa „Czaderki” zdobyła II miejsce. W turnieju zatańczyły: Grupa Malinki –( Julia Albrechczyńska, Oliwia Dąbrowska, Julia Dęby, Lena Długokęcka, Hanna Drządrzewska, Lena Gołębiewska, Ada Krzykwa, Blanka Kusik, Maja Marks, Lena Pabijanek, Ola Pytlarczyk, Zosia Stefańska, Kinga Szypulska, Lena Szypulska, Nadia Szypulska, Diana Zalewska).
Grupa Czaderki- ( Zuzia Adamczyk, Lena Cupała, Zuzia Ciesielska, Agata Danelczyk, Nikola Jaworska, Alicja Kostka, Maja Kuźbik, Zuzia Majer-Babiarz, Olga Miecznikowska, Zuzia Nowak, Kornelia Pszczółkowska, Nina Waśk) . Grupa Czaderki – ( Alicja Dostatnia, Julia Duchna, Róża Kowalczyk, Amelia Lisowska, Marta Michalska, Alicja Szpara, Maja Wasilewska, Lena Wiśniewska ). Podczas turnieju towarzyszyły nam, zadbały o oprawę fotograficzną i nas dopingowały p. Ewa Hinburg i p. Marlena Rostowska, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Pragniemy podziękować również Panu Dyrektorowi SP nr 2 Markowi Nachtygal dzięki któremu nasz wyjazd okazał się możliwy.
Opiekun grup: Dorota Kosińska
 
ЩЕ ОДИН ВЕЛИКИЙ УСПІХ!!!
Танцівники з Nidzica „Dwójka” можуть похвалитися подальшими успіхами. Із ІІІ Національного фестивалю танцю «Białobrzeski Dance Art» у Новому Дворі Гданському вони повернулися з найвищими нагородами. Танці, енергія та неймовірні емоції були присутні на цьому турнірі. З ранку до пізнього дня танцюристи різних вікових груп з усієї Польщі представляли свою майстерність. Танцюристи з Нідзіці показали дуже високий рівень і тричі піднімалися на п’єдестал пошани. Наймолодша група «Малинка» у своїй віковій категорії виборола найвище 1 місце, середня група «Гвяздечки» виборола 3 місце та найстарша група «Цадерки» виборола 2 місце. У турнірі танцювали наступні танцюристи: Grupa Malinki – (Юлія Альбрехчинська, Олівія Домбровська, Юлія Дембі, Лєна Длуґокенцька, Ганна Джондржевська, Лєна Голембєвська, Ада Кшиква, Бланка Кусік, Майя Маркс, Лєна Пабіянек, Оля Питлярчик, Зося Стефанська, Кінга Шипульська , Лена Шипульська, Надія Шипульська, Діана Залевська).
Czaderki Group – (Zuzia Adamczyk, Lena Cupala, Zuzia Ciesielska, Agata Danelczyk, Nikola Jaworska, Alicja Kostka, Maja Kuźbik, Zuzia Majer-Babiarz, Olga Miecznikovska, Zuzia Nowak, Kornelia Pszczółkowska, Nina Waśk). Czaderki Group – (Alicja Dostatnia, Julia Duchna, Róża Kowalczyk, Amelia Lisowska, Marta Michalska, Alicja Szpara, Maja Wasilewska, Lena Wiśniewska). Під час турніру нас супроводжували, піклувалися про фотообстановку та вболівали за нас пані Єва Гінбург та пані Марлена Ростовська, яким ми хочемо дуже подякувати. Також ми хочемо подякувати директору початкової школи № 2 Мареку Нахтигалю, який уможливив нашу поїздку.
Керівник групи: Дорота Косінська