Lekcja przedsiębiorczości w praktyce

Uczniowie kl. 3a z okazji Tygodnia Kariery wybrali się z wizytą do Banku Spółdzielczego w Nidzicy. Pracownice przybliżyły dzieciom zakres usług oferowanych przez bank. Uczniowie dowiedzieli się m.in. na czym polega praca bankowca, jak można oszczędzać pieniądze, jak dokonywać operacji bankowych, jak zakładać konto. Dzieci poznały zabezpieczenia banknotów i samodzielnie mogły policzyć pieniądze za pomocą liczarek. Zwiedziły salę obsługi klienta i salę konferencyjną. Niektórzy skorzystali z niepowtarzalnej okazji i w gabinecie Pani Wiceprezes i zasiedli w jej fotelu. W ramach zachęty do świadomego oszczędzania wszyscy otrzymali świnki- skarbonki. Miłą niespodzianką był także słodki poczęstunek. 
Serdeczne podziękowania dla Pani Wiceprezes oraz pracowników banku za miłą atmosferę podczas wizyty, składają uczniowie kl. 3a wraz z opiekunkami.
                                                                                                                                                                                                 Anna Kawecka
                                                                                                                                                                                                  Maria Burska