Młodzież „Dwójki” na sportowo uczciła 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. / Молодь «Двійки» у спорті відзначила 231-ту річницю прийняття Конституції 3 травня.

Dzisiaj Dzień 3 Maja – rocznica uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku. Uczniowie naszej szkoły na sportowo uczcili ten doniosły fakt w historii Polski. Poza biegiem młodzież wybrała inną aktywność sportową m.in. jazdę na rowerze, jazdę na rolkach, marszobieg. Trasa miała dystans do 5 km i była ustalana samodzielnie przez każdego z uczestników. Uczniowie wykazali się sprawnością fizyczną i dużym zaangażowaniem. W celu promocji zdrowego stylu życia oraz upamiętnienia Święta Narodowego uczestnicy ozdobili swój ubiór sportowy kokardą narodową /rozetką/, która jest symbolem patriotyzmu i miłości do ojczyzny.
 
Joanna Marcjanik
 
Сьогодні 3 травня – річниця прийняття першої польської конституції 1791 року. Цей важливий факт в історії Польщі учні нашої школи відзначили у спорті. Окрім забігу, молодь обрала й інші види спорту, в т.ч катання на велосипеді, роликових ковзанах, біг підтюпцем. Маршрут був довжиною до 5 км і визначався кожним з учасників самостійно. Студенти показали фізичну підготовку та неабияку самовідданість. З метою пропаганди здорового способу життя та відзначення національного свята учасники прикрасили свій спортивний одяг національним бантом /розеткою/, що є символом патріотизму та любові до Батьківщини.
 
Джоанна Марчанік