Uczniowie klas 2a, 3b i 4 a udali się na wycieczkę do Portu Lotniczego Olsztyn-Szymany. Uczestnicy poznali etapy podróży lotniczej oraz obowiązki pasażera. Swoją przygodę rozpoczęli od wejścia na platformę widokową lotniska, skąd mogli obserwować moment lądowania i startu samolotu. Następnym elementem było przejście do kontroli bezpieczeństwa. Aby przejść na płytę lotniska każdy z uczestników musiał osobiście taką kontrolę odbyć, a następnie mógł obserwować pracę Funkcjonariuszy Straży Granicznej i Dyżurnego Operacyjnego. Uczniowie przejechali się również autobusem lotniskowym, gdzie czekała kolejna atrakcja. Był to pokaz sprzętu Lotniskowej Straży Pożarnej, zajecie miejsca w wozie strażackim oraz próbny pokaz. Spotkanie z panem sokolnikiem dostarczyło kolejnych niezapomnianych wrażeń. Dzięki spotkaniu z opiekunem zwierząt uczniowie mogli poznać ptaki, które „pracują” na lotnisku. To była odlotowa przygoda!
Z całego serca podziękowania kierujemy do pana Wojciecha Żulczyka za cenną lekcję, która dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń oraz rozbudziła marzenia o podróżach w najdalsze zakątki świata.
Wychowawcy: Dorota Kosińska i Sylwia Bublijewska












