Webinarium o bezpieczeństwie finansów w Internecie 💻📱 .

Dnia 17 kwietnia uczniowie klas 5 B i 6 B brali udział w interesującym projekcie „Cyberbezpieczeństwo w finansach osobistych” Webinarium było organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR i przygotowane przez warszawski Urząd Komisji Nadzoru Finansowego we współpracy z Komendą Główną Policji.
 
W ciągu godzinnej prelekcji prowadzący scharakteryzowali następujące zagrożenia :
• Ataki phishingowe,
• Jak rozpoznać fałszywą stronę i gdzie ją zgłosić?
• Przejęcia kont w mediach społecznościowych
• Bezpieczne zakupy online
• Cyberhigiena – jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci?
 
Celem webinarium było zwiększenie poziomu świadomości odnośnie do działań cyberoszustów w Internecie z uwzględnieniem cyberzagrożeń nakierowanych na młodzież.
Opracował Adam Gorzka.