„Witaj maj, Trzeci Maj”. 🇵🇱 🇵🇱

Dnia 5 maja w naszej Szkole jak co roku, odbyła się akademia z okazji już 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Jest to niewątpliwie dla uczniów jedna z form nauki historii Polski, a dla dorosłych – jej przypomnienie.
Akademia rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem Hymnu narodowego. Następnie rozpoczęła się część artystyczna: słowno-muzyczna, w której narratorzy przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Nawiązali również do obchodzonych 1 maja Święta Pracy i 2 maja Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. W trakcie występu zaśpiewano piosenki patriotyczne związane z tym wiekopomnym wydarzeniem jak: „Polonez 3 maja”, „Mazurka Trzeciego Maja-Witaj, Majowa jutrzenko”, „Święta miłości-Hymn do miłości ojczyzny” oraz „Jak długo na Wawelu”. Przy akompaniamencie muzycznym deklamowano wiersze przywołując klimat minionej epoki oraz propagując patriotyzm i miłość do ojczyzny. Do przygotowania tego apelu zgłosili się przedstawiciele klasy 3 B wychowawca Pani Maria Burska oraz grupa uczniów z klas 4 A, 4 B, 5 A i 5 B. W przygotowaniu akademii brali również udział nauczyciele Panie Iwona Bober i Anna Nowak oraz Panowie Marcin Bąkowski i Adam Gorzka. Panowie Dyrektorzy podziękowali wszystkim występującym uczniom za zaangażowanie, wskazując na wagę i skutki historyczne tego wydarzenia, a nauczycielom koordynującym za przygotowanie tej akademii.
                                                                                                                                                Opracowanie Maria Burska i Adam Gorzka.