Wycieczka do Gdańska / Поїздка до Гданська

Uczniowie nidzickiej Dwójki wraz z opiekunami 13 listopada udali się na wycieczkę na polskie Wybrzeże. Pierwszym punktem wycieczki było jedno z najważniejszych miejsc w historii Polski, czyli Westerplatte. Po krótkim spacerze udaliśmy się pod pomnik obrońców Gdańska, gdzie mieliśmy możliwość zapoznania się z historycznymi wydarzeniami związanymi z tym miejscem. Zobaczyliśmy również wiele znaczący dla nas napis „NIGDY WIĘCEJ WOJNY”. Następnie udaliśmy się na stadion Polsat Plus Arena, gdzie odbywał się mecz polskiej Ekstraklasy Lechia Gdańsk – Piast Gliwice. Przed spotkaniem wszyscy zgromadzeni kibice wspólnie odśpiewali Hymn Narodowy z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Sam mecz wywołał w nas bardzo pozytywne emocje, a radości z powodu jego oglądania nie było końca. Mamy nadzieję, że to nie był nasz ostatni wspólny wyjazd.
Uczennice klasy 8 C, Julia Urbanowicz, Natalia Urbanowicz, Maja Kunicka
13 листопада учні Нідзіцької двійки разом зі своїми опікунами вирушили у подорож на польське узбережжя. Першим пунктом подорожі було одне з найважливіших місць в історії Польщі, тобто Вестерплатте. Після невеликої прогулянки ми підійшли до пам’ятника захисникам Гданська, де мали можливість дізнатися про історичні події, пов’язані з цим місцем. Ми також побачили табличку «НІКОЛИ БІЛЬШЕ ВІЙНИ», яка для нас дуже багато значить. Потім ми поїхали на стадіон Polsat Plus Arena, де проходив матч польської Екстракласи між «Лехією» Гданськ і «Пяст Глівіце». Перед матчем усі зібрані вболівальники разом заспівали державний гімн з нагоди чергової річниці відновлення Польщею незалежності. Сам матч подарував нам дуже позитивні емоції, і радості від перегляду не було кінця. Сподіваємося, що це була не остання наша спільна подорож.
Учениці 8 С класу Юлія Урбанович, Наталія Урбанович, Майя Куницька