XI Tydzień Świadomości Czerniaka, 17 – 24 maja 2022 r. / XI тиждень інформування про меланому, 17-24 травня 2022 року.

Film w serwisie YT „BAW SIĘ DOBRZE! #NIEspieczRAKA”

 

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła _„Baw się dobrze!#NIEspieczRAKA”_ zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady _„Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA”_ zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

_Pozostaję z szacunkiem, _

Lek. Michał Siwik

_Młodszy asystent, Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Onkoma_

Розвиток обізнаності та заохочення обачності та захисту шкіри від ультрафіолетових променів під час святкового відпочинку є метою 11-го тижня боротьби з меланомою, який розпочинається 17 травня. Через цьогорічний слоган _ «Веселих! #NIEspieczRAKA» _ ми звертаємо увагу на необхідність дотримання принципів профілактики всіма дорослими, незалежно від віку, уподобань та обраного способу проведення вільного часу на свіжому повітрі – активно, у спорті, на бігти або спокійно, шезлонг у власному саду.
Актриси, мати та донька, Марія Вінярська та Зофія Зборовська-Врона стали послами 11-го Тижня інформування Черняка. Відповідно до правила «Веселись! #NIEspieczRAKA „_ заохочуйте всіх бути розсудливими і ставити пріоритети до свого здоров’я, не відмовляючись від улюблених занять.
_Я залишаюся з повагою, _
Лук. Міхал Сівік
 
_Юн асистент, репетитор Студентського наукового клубу «Онкома»_