Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego upamiętniający rocznicę Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 roku. Jest to dzień szczególny dla wszystkich związanych z polską oświatą.
„Edukacja jest najpotężniejszą bronią, której możesz użyć, aby zmieniać świat”.
Ten cytat Nelsona Mandeli był mottem apelu, który odbył się 14 X 2024 roku w naszej szkole.
W pięknie udekorowanej auli zebrała się Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, przedstawiciele społeczności uczniowskiej. Nie zabrakło także emerytowanych nauczycieli oraz rodziców naszych uczniów. Uroczystość przygotowały klasy drugie pod kierunkiem wychowawców Anny Łukaszewskiej, Aleksandry Gąska-Bruździak oraz Pani Natalii Dreger. Oprawą muzyczną zają się Pan Marcin Bąkowski. W przygotowaniach bardzo pomogły nam Panie: Laura Sienkiewicz, Grażyna Zalewska oraz Dorota Dorozińska.
Apel poprowadzili uczniowie klasy 5a, Adriana Krzykwa oraz Jakub Kobiella.
Dzieci podczas występu w humorystyczny sposób wyraziły swoje podziękowania za serca i uśmiech. Każdy pracownik oświaty dostał również słodki upominek.
Po części artystycznej przemówienie wygłosił Dyrektor Szkoły Pan Marek Nachtygal. W końcowej części uroczystości wręczył nauczycielom nagrody w imieniu swoim oraz Pana Jacek Kosmala – Burmistrz Nidzicy.
Aleksandra Gąska-Bruździak, Anna Łukaszewska, Natalia Dreger




























