2 marca 2023 r. nasza Dwójka nie zamknęła swoich podwoi zaraz po ostatnim dzwonku kończącym lekcję.

Co prawda dzwonek się rozległ, ale szkoła w dalszym ciagu tętniła życiem. Na to popołudnie zaplanowaliśmy dzień otwarty. Każdy nauczyciel i wychowawca przygotował prezentację działań podejmowanych z uczniami na lekcjach lub zajęciach pozalekcyjnych.
Z werwą i ogromną dawką pozytywnej energii zaprezentowały się cheerleaderki. W klasopracowniach przygotowane zostały pokazy z różnych dziedzin naukowych (chemia, fizyka, przyroda, matematyka, itd.) Językowcy zaprezentowali, jakie nowoczesne środki dydaktyczne wykorzystywane są w nauce języków obcych. W sali informatycznej panowały robotyka i programowanie drukarki 3D. Panie polonistki zademonstrowały działania potwierdzające, że nauka języka ojczystego jak najbardziej może być wspierana przez technologię informatyczną. Swoją ofertę nowości czytelniczych zaprezentowały panie nauczycielki biblioteki. Różnorodne formy opieki świetlicowej zaprezentowali pracujący tam wychowawcy. Znalazło się też miejsce na promocję naszych utalentowanych szachistów. Dzięki odwiedzinom izby pamięci i tradycji można było przenieść się w czasy, kiedy w domach królowały żelazka z „duszami” i telefony na korbkę. Poza tym można było udoskonalić swoje umiejętności w dziedzinie origami oraz samemu sprawdzić, jak można się fantastycznie bawić w naszym przedszkolu. Czynny był gabinet logopedyczny, w którym można było się dowiedzieć, jakie formy terapii oferuje nasza placówka. Na auli mozna było sprawdzić swoje umiejętności w zakresie pierwszej pomocy, a w pracowni geograficznej sporym wzięciem cieszyły się okulary VR.
Organizatorki i organizatorzy „dnia otwartego” pragną gorąco podziękować wszystkim rodzicom i dzieciom za przybycie i możliwość wspólnej zabawy.