Akcja Żonkile – bierzemy udział!

Z przyjemnością informujemy, że nidzicka „Dwójka” przyłącza się do ogólnopolskiej akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile”, zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN”, upamiętniającej 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim.                                                                                                                                                                                          Przedsięwzięcie najlepiej opisują sami organizatorzy – „Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. (…) Akcji od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych”.
#ŁączyNasPamięć #MuzeumPolin                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Joanna Marcjanik