Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dnia 10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości prowadzony przez pana wicedyrektora Piotra Kościjańczuka. W pierwszej kolejności pan dyrektor Marek Nachtygal uhonorował najlepszych zawodników Szkolnego Biegu Niepodległości, który dzień wcześniej zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: pani Beata Prokopowicz oraz panowie, Bartosz Kaczmarczyk i Andrzej Czarnecki. Najlepsi biegacze otrzymali pamiatkowe dyplomy.
W drugiej części obejrzeliśmy program artystyczny, który wypełniły deklamacje wierszy i śpiewanie pieśni patriotycznych przez uczniów klasy 2A (opiekunowie, panie: Aneta Urbanowska i Katarzyna Wrzeszczyńska) oraz uczennic z klas 4B, 5B i 6B (opiekunowie, panowie: Marcin Bąkowski i Adam Gorzka). Twórczyniami dekoracji były panie: Iwona Bober i Mirosława Szczygielska.
O godzinie 11.11 w ramach akcji #SzkolaDoHymnu2023 miało miejsce uroczyste odśpiewanie hymnu polskiego przez całą społeczność szkolną. Apel przybliżył wydarzenia historyczne i okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości a także był żywą lekcją patriotyzmu.
Opracował Adam Gorzka. Zdjęcia wykonała Lena Szczepkowska (8A).