,,Bądź bezpieczny i widoczny na drodze” / «Будьте в безпеці та помітні на дорозі»

Pod takim hasłem w dniu 17.01.2023r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nidzicy odbyły się zajęcia z najmłodszymi uczniami, podczas których sierż. szt. Alicja Pepłowska, w ramach działań prewencyjnych ,,Bezpieczne ferie”, przypomniała dzieciom zagrożenia związane z zimowym wypoczynkiem, przybliżyła tematykę bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachęcała do noszenia odblasków.
Funkcjonariuszka nidzickiej policji wręczyła najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego odblaskowe misie, które umieszczone w widocznym miejscu, z pewnością poprawią ich bezpieczeństwo na drodze.
Wykonaniem odblasków dla młodszych kolegów zajęli się starsi uczniowie naszej szkoły, natomiast materiały niezbędne do ich wykonania pozyskała p. Małgorzata Rydzewska – inicjatorka tego cyklicznego przedsięwzięcia.
 
Małgorzata Rydzewska
 
Під таким гаслом 17 січня 2023р. у початковій школі № 2 м. Нідзіца відбулися заняття з наймолодшими учнями, під час яких сержант. шт.. Аліція Пепловська в рамках профілактичних заходів «Безпечні канікули» нагадала дітям про ризики, пов’язані з зимовим відпочинком, наблизила тему безпечного пересування на дорозі та закликала носити світловідбиваючі елементи.
Офіцер Нідзіцької поліції подарував найменшим учасникам дорожнього руху світловідбиваючих ведмедиків, розміщення яких на видному місці неодмінно покращить їх безпеку на дорозі.
Виготовленням рефлекторів для молодших колег займалися старші учні нашої школи, а матеріали, необхідні для їх виготовлення, отримала пані Малгожата Ридзевська – ініціаторка цього циклічного проекту.
 
Малгожата Ридзевська