„Być jak Ignacy. Energia atomowa” – ogólnopolski projekt edukacyjny.

W jedenastym etapie projektu koło naukowe „Wybuchowe pierwiasteczki” zdobyło wiedzę na temat energii atomowej. Uczniowie dowiedzieli się czym jest atom oraz zbudowali jego model z plasteliny i czekoladowych lentilków. Następnie dzieci obejrzały film o energii jądrowej, z którego dowiedziały się m.in. czym jest reakcja łańcuchowa. Wybuchowe pierwiasteczki poznały działanie elektrowni jądrowej, zaprojektowały i wykonały jej model. Uczniowie przeprowadzili doświadczenie i na jego podstawie sformowali reguły działania tejże elektrowni. Podsumowaniem zajęć było wyłonienie plusów i minusów budowy elektrowni jądrowej w Polsce.

Nauka przez zabawę i doświadczenia to dobry sposób na zdobywanie wiedzy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

„Wybuchowe pierwiasteczki”  oraz Maria Burska i Marlena Rostkowska