„Być jak Ignacy. Energia biomasy” – ogólnopolski projekt edukacyjny.

W dziesiątym etapie projektu koło naukowe „Wybuchowe pierwiasteczki” zdobyło wiedzę na temat energii biomasy. Uczniowie poznali sposoby pozyskiwania energii z zasobów biologicznych oraz twórcze sposoby wykorzystywania wybranych produktów spożywczych. Pierwszym zadaniem koła naukowego było stworzenie z owoców i warzyw kompozycji portretowych inspirowanych twórczością Giuseppe Arcimboldo. Najciekawszym i zarazem najpracochłonniejszym zadaniem okazała się „Akcja fermentacja”, w której to dzieci ważyły oraz blendowały warzywa i owoce, które później przelewały i zabezpieczały butelki z powstałą mieszaniną biomasy. Następnie uczniowie spisali hipotezę i odstawili butelki, które będą obserwowali przez cały tydzień. Kolejnym zadaniem było dobieranie przykładowych materiałów używanych w wybranych procesach: spalaniu, fermentacji oraz tłoczeniu. Końcowym efektem podjętych działań była obserwacja procesów fermentacji poszczególnych produktów.

Nauka przez zabawę i doświadczenia to dobry sposób na zdobywanie wiedzy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

„Wybuchowe pierwiasteczki” oraz Maria Burska i Marlena Rostkowska