„Być jak Ignacy. Energia słoneczna” – ogólnopolski projekt edukacyjny.

W siódmym etapie projektu koło naukowe „Wybuchowe pierwiasteczki” zdobyło wiedzę, w jaki sposób zmienić energię słoneczną w prąd. Uczniowie poznali sposoby wykorzystywania energii słonecznej oraz zasady działania paneli fotowoltaicznych. Dzieci przeprowadziły doświadczenie „Najcieplejszy kolor”, w którym zaobserwowały, że woda w szklance ustawionej na czarnej kartce i w foliowej torebce będzie cieplejsza niż woda w szklance na białej kartce. Najciekawszym zadaniem okazało się stworzenie przez uczniów mikrofalówki i obserwacja jej działania. Następnie „Wybuchowe pierwiasteczki” pracując w grupach, przygotowały plakat reklamowy fotowoltaiki oraz pytania dotyczące dzisiejszych zajęć. Ewaluacją zajęć było udzielanie odpowiedzi na wylosowane pytania.
 
Nauka przez zabawę i doświadczenia to dobry sposób na zdobywanie wiedzy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.
 
„Wybuchowe pierwiasteczki” oraz Maria Burska i Marlena Rostkowska