„Być jak Ignacy. Energia wodna” – ogólnopolski projekt edukacyjny.

W ósmym etapie projektu koło naukowe „Wybuchowe pierwiasteczki” zdobyło wiedzę, jak działają elektrownie wodne. Uczniowie poznali sposoby na wykorzystywanie energii wodnej oraz zrozumieli działanie turbiny wodnej w elektrowniach wodnych. Dzięki zdobytej wiedzy dzieci zaplanowały i stworzyły projekty swoich własnych elektrowni wodnych. Najciekawszym zadaniem okazało się wykonanie przez „Wybuchowe pierwiasteczki” modelu mini turbiny oraz jej działanie, które sprawiło uczniom najwięcej radości. Ewaluacją zajęć było wyłonienie pozytywnych argumentów dotyczących tworzenia elektrowni wodnych.

Nauka przez zabawę i doświadczenia to dobry sposób na zdobywanie wiedzy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

Link do filmiku: Jak działa nasza mini turbina?

„Wybuchowe pierwiasteczki”  Maria Burska i Marlena Rostkowska