„Być jak Ignacy. Komunikacja międzyludzka” – ogólnopolski projekt edukacyjny.

W tym miesiącu koło naukowe „Wybuchowe pierwiasteczki” dowiedziało się jakie cechy powinien posiadać dobry mówca i słuchacz. Jak mówić, by być wysłuchanym, czym jest asertywność i kiedy ją stosować. Uczniowie poznali również podstawowe zasady dyskusji. Poszerzaniu wiedzy towarzyszyły scenki, filmy, gry i zabawy.

Kolejnym etapem zajęć było zapoznanie dzieci z odmianami języka polskiego, językami regionalnymi, gwarami, które przybliżyła uczniom Pani Natalia, nauczyciel języka polskiego. Dzieci z wielką chęcią uczestniczyły w grze, rozwijającej sposób myślenia i wypowiadania się w naszym ojczystym języku.

„Wybuchowe pierwiasteczki” miały zaszczyt uczestniczyć w autorskim spotkaniu z Panią Agnieszka Frączek, utytułowaną, popularną pisarką i poetką, Ambasadorką Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, miłośniczką zwierząt. Jedna z naszych przedstawicielek wzięła udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Wierszy Agnieszki Frączek „Co ja plotę?”, zdobywając wyróżnienie, a tym samym rozwijając swoje recytatorskie zdolności.

Ostatnim etapem naszych zajęć było zapoznanie uczniów z pismem Braille’a i zapisywanie nim swojego imienia oraz językiem migowym i nauką „miganego” wiersza o ślimaku.

Ten etap projektu, był dla nas wielkim wyzwaniem, ćwiczył naszą cierpliwość, język, spostrzegawczości i wyobraźnię.

Nauka przez zabawę i doświadczenia, to dobry sposób na zdobywanie wiedzy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.                                                                                                                                                                                                                                                                                                             „Wybuchowe pierwiasteczki” oraz Maria Burska i Marlena Rostkowska