„Być jak Ignacy. Nauka pełna energii” – VIII edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego – etap 2 🔥🔥

W drugim etapie projektu koło naukowe „Wybuchowe pierwiasteczki” poznało proces powstania gazu, techniki jego wydobycia oraz zastosowanie. Uczniowie zrozumieli znaczenie gazu dla osiągnięć cywilizacyjnych. Dokładnie i z wielkim zaangażowaniem przeprowadzali doświadczenia. Dzieci dowiedziały się co tak syczy w butelce, poznały właściwości dwutlenku węgla oraz uzyskały go poprzez wykonanie doświadczenia. Następnie „Wybuchowe pierwiasteczki” obejrzały film dotyczący gazu ziemnego i podczas pracy w grupach łączyły ilustracje paliw kopalnianych z czynnikami ich powstania. Na koniec uczniowie stworzyli geologiczny przekrój złóż gazu ziemnego.
Nauka przez zabawę i doświadczenia, to dobry sposób na zdobywanie wiedzy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.
„Wybuchowe pierwiasteczki” oraz Maria Burska i Marlena Rostkowska