„Być jak Ignacy. Podstawy ekonomii” – ogólnopolski projekt edukacyjny. 💰💵

W tym miesiącu koło naukowe „Wybuchowe pierwiasteczki” poznało historię pieniądza i jego zmian na przełomie lat. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest barter, czyli handel wymienny, co ma wpływ na ceny produktu oraz jak rozpoznać oryginalny banknot. „Wybuchowe pierwiasteczki” poznały pojęcie NFT oraz kryptowalut. Idea oszczędzania pieniędzy jest już nam dobrze znana. Uczniowie samodzielnie zaprojektowali pieniądze przyszłości, którymi chcieliby płacić za towar i usługi.
Ostatnim i najważniejszym wyzwaniem, z jakim zmierzyły się dzieci, było nagranie filmu nawiązującego do jednego z tematów projektu. Współpraca całego koła naukowego przy taki wielkim przedsięwzięciu była na wagę złota. Wiele godzin nagrań, powtórek, łez, śmiechu, zabawy, ale i ciężkiej pracy pozwoliło nam odkryć swoje zdolności i wielkie możliwości. Zmęczeni, lecz zadowoleni możemy z dumą przyznać, że zakończyliśmy ostatni etap projektu, który przyniósł nam ocean wiedzy, odkrył w nas morze możliwości, nauczył cierpliwości i współpracy.
Nauka przez zabawę i doświadczenia to dobry sposób na zdobywanie wiedzy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatnich zajęć.
                                                                                                „Wybuchowe pierwiasteczki” oraz Maria Burska i Marlena Rostkowska