„Być jak Ignacy. Siły wokół nas” – ogólnopolski projekt edukacyjny.

W tym miesiącu koło naukowe „Wybuchowe pierwiasteczki” poznało siły fizyczne występujące w przyrodzie.
Początkowym etapem zajęć były przeprowadzone doświadczenia, które zbliżyły uczniom pojęcia: siły tarcia, którą obserwujemy pomiędzy dwoma stykającymi się przedmiotami i ich powierzchniami, siły odśrodkowej, która wypycha nas „na zewnątrz” podczas bardzo szybkiego kręcenia się na karuzeli oraz ciśnienia hydrostatycznego, wywołanego przez ciężar wody, z którym mamy do czynienia w jeziorze lub na basenie.                                                                                 
Kolejnym etapem zajęć była tematyka grawitacji. Młodzi naukowcy dowiedzieli się, czym jest grawitacja, siła, która każdego dnia przyciąga nas do ziemi. Dzięki niej możemy chodzić i biegać, męczymy się zaś przy skakaniu.              Najwięcej radości sprawiło uczniom przeprowadzenie doświadczenia, które przybliżyło im pojęcie stanu nieważkości.        Nauka przez zabawę i doświadczenia to dobry sposób na zdobywanie wiedzy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć oraz filmiku z doświadczeń.                                                                                                                                                                                                                                                                            „Wybuchowe pierwiasteczki” oraz Maria Burska i Marlena Rostkowska