„Człowiek nie może pozwolić, żeby prawda została wydarta pod pozorem niczym nieograniczonej wolności, nie może zagubić w sobie krzyku sumienia, jako głosu PRAWDY, która przerasta, ale która równocześnie czyni go człowiekiem i stanowi o jego człowieczeństwie” Jan Paweł II

🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱
W ramach realizacji programu „NASZA ZIEMIA, NASZA HISTORIA” uczniowie klasy Ib, 10 listopada 2023 r. pod opieka wychowawcy Aleksandry Gąski – Bruździak zapalili znicze przy tablicach upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej.
Dęby Pamięci posadzone na terenie nidzickiej „Dwójki” posadzone zostały
dla uhonorowania pamięci:
– porucznika Zbigniewa Hordyńskiego zamordowanego w Katyniu w 1940 roku przez NKWD
– aspiranta Policji Państwowej, Edwarda Zbaraszewskiego zamordowanego w Twerze w roku 1940 przez NKWD.
Cześć ich pamięci 🇵🇱 🇵🇱.
Koordynator programu
edukacji regionalnej w klasach I –III
„Nasza Ziemia, Nasza Historia”
Aleksandra Gąska – Bruździak