,,Dwójka” wspiera działania naszego absolwenta na rzecz misji salezjańskich na Madagaskarze. / «Двійка» підтримує діяльність нашого випускника для салезіянських місій на Мадагаскарі.

W okresie przedświątecznym w grudniu 2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nidzicy odbył się Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych – cykliczna akcja, ciesząca się powodzeniem od kilku lat.
Przewodnim celem przedsięwzięcia było wsparcie na rzecz misji salezjańskich na Madagaskarze, gdzie obecnie swą posługę kapłańską pełni absolwent ,,Dwójki”, misjonarz – ksiądz Tomasz Łukaszuk.
Realizacji tej szczytnej inicjatywy podjęła się p. Mirosława Szczygielska, p. Grażyna Bieniek i p. Małgorzata Rydzewska.
Tegoroczny kiermasz rozpoczął się 6 grudnia w Mikołajki i zakończył się przed świętami Bożego Narodzenia. Zaprezentowano na nim szeroki wachlarz pięknych, własnoręcznie wykonanych ozdób bożonarodzeniowych. Można było nabyć m.in. kartki świąteczne, choinki, stroiki, świeczniki, aniołki. Nie zabrakło także pysznych świątecznych wypieków, które natychmiast zniknęły ze stołów.
Prace przekazane na kiermasz charakteryzowały się pomysłowością, różnorodnością technik oraz materiałów.
Inicjatorki szkolnej akcji misyjnej serdecznie dziękują wszystkim, którzy w spontaniczny sposób włączyli się do akcji i otworzyli swe serca na potrzeby innych.
Kiermasz świąteczny wprowadził wszystkich w magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia.
Mirosława Szczygielska, Grażyna Bieniek, Małgorzata Rydzewska

У передріздвяний період у грудні 2022 року в ЗОШ №2 м. Нідзіца відбувся Ярмарок різдвяних прикрас – циклічна акція, яка вдається вже кілька років.
Головною метою проекту була підтримка салезіянських місій на Мадагаскарі, де нині служить священиком випускник «Двійки», місіонер – отець Томаш Лукашук.
З цією благородною ініціативою виступили пані Мірослава Щигельська, пані Гражина Бенєк і пані Малгожата Ридзевська.
Цьогорічний ярмарок розпочався 6 грудня в Миколайках і завершився перед Різдвом. На ній був представлений широкий асортимент гарних ялинкових прикрас, зроблених своїми руками. Можна було купити Різдвяні листівки, ялинки, віночки, свічники, ангелики. Була й смачна різдвяна випічка, яка одразу зникла зі столів.
Подаровані на ярмарок роботи вирізнялися оригінальністю, різноманітністю технік і матеріалів.
Ініціатори шкільної місіонерської акції дякують усім, хто спонтанно долучився до акції та відкрив свої серця для потреб інших.
Різдвяний ярмарок переніс усіх у чарівну атмосферу Різдва.
Мірослава Щигельська, Гражина Бенєк, Малгожата Ридзевська