Dzień chłopca w 4b rozpoczął się na drugiej godzinie lekcyjnej i trwał, trwał, trwał… / День хлопчика у 4б розпочався на другому уроці і тривав, тривав, тривав…

Na języku polskim chłopcy otrzymali drobne „męskie” prezenciki -drewniane krawaty, no i od Samorządu Uczniowskiego po lizaku. Druga część świętowania zaczęła się o18:00 i trwała do 7:00 następnego dnia. Świętowanie połączone z integracją klasy i wspólną nocką. Były różnego rodzaju przysmaki przygotowane przez mamy – panie I. Breg, K. Krawczyk, M. Langowską, K.Borowską i A. Fydrych. Mamy przygotowały również dużo zabaw. Jednak najbardziej niesamowity był gość, który w czasie nocki odwiedził dzieciaki. Kim był ów gość…? To duch byłego pana Dyrektora naszej szkoły – pana Mirosława Witkowskiego. Już wiemy, że jest on cały czas przy nas, strzeże szkoły i czuwa nad uczniami. Do zobaczenia i usłyszenia w czasie następnej nocki.
 
Польською мовою хлопці отримали маленькі «чоловічі» подарунки – дерев’яні краватки та льодяник від студентської ради. Друга частина святкування розпочалася о 18:00 і тривала до 7:00 наступного дня. Святкування поєднано з об’єднанням класу та спільним вечором. Були різноманітні смаколики, які приготували мами – п. І. Брег, К. Кравчик, М. Ланговська, К. Боровська та А. Фідрих. Також ми підготували багато ігор. Але найдивовижнішим був гість, який завітав до дітей вночі. Хто був цей хлопець…? Це дух колишнього директора нашої школи пана Мирослава Вітковського. Ми вже знаємо, що він весь час з нами, охороняє школу і стежить за учнями. Побачимось і почуємося наступної ночі.