DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Dzień Języka Ojczystego to międzynarodowe święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Święto to przypomina o różnorodności językowej, a także o tym, iż język to narzędzie rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzi.
Z okazji tego dnia uczniowie klas 8 a, 8 b, 8 d oraz 6 b, 5 a i 4 a w czasie zajęć warsztatowych z języka polskiego wykonali różnorodne prace tematyczne związane z językiem ojczystym: zakładki do książek, sketchnotki, mapy mentalne i plakaty.
Uwieńczeniem obchodów była prezentacja opracowanych materiałów na tablicy w szkole.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Ewa Hinburg, Katarzyna Borek- Osińska, Natalia Kobiella