Dzień Ziemi 22.04.2021 r.

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętują Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Niestety, czasem Dzień Ziemi może przybierać formę grzecznej akademii organizowanej przez miejskie władze, czy apelu. Czasem z takich okazji mówi się o rzeczach, które wszyscy dobrze wiedzą, choć niekoniecznie je robią. O tym, że warto zbierać śmieci z lasu, w domu segregować odpady i jeździć rowerem. My doceniamy każdy drobny gest na rzecz Ziemi.
 

 

W tym roku roku szkolnym sprzątaliśmy świat inaczej niż dotąd. W związku z pandemią i obostrzeniami uczniowie zajęli się sprzątaniem swojej najbliższej okolicy. Po dobrze wykonanej robocie przesłali zdjęcia dokumentujące swój wkład w propagowanie idei tego Święta. Wielu z nas podjęło to wyzwanie. Dzielni uczniowie naszej szkoły wykonali kawał dobrej roboty i za to im serdecznie dziękuję. Zawsze mogę na Was liczyć. Jesteście prawdziwymi obrońcami naszej planety.
Katarzyna Piotrkowska i Barbara Olszewska (część zdjęć).