Finał Wojewódzki „Z podwórka na stadion”. / Провінційний фінал «Від двору до стадіону»

26 maja 2022 r. w Iławie odbył się Finał wojewódzki „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. Znakomicie spisali się młodzi zawodnicy SP Nr 2 w Nidzicy, którzy w kategorii U10 zajęli 3 miejsce 🏆👍👏👏👏.
W turnieju wystąpiło 15 zespołów. Nasi zawodnicy trafili do grupy H, w której uzyskali następujące rezultaty: z UKS Sokół Biała Piska 18 : 0, z SP Kruklanki 10 : 0, z SP Bratian 18 : 0 i AP Progres Lidzbark Warmiński 17 : 0.
W ćwierćfinale wygraliśmy walkowerem 3 : 0 z SP Górowo Iławeckie.
W półfinale trafiliśmy na zespół Olimpii Elbląg, z którym, niestety przegraliśmy 1 : 4. Był to mecz niewykorzystanych sytuacji. Kilkakrotnie obijaliśmy słupek przeciwnika, jednak nic nie chciało wpaść do bramki i musieliśmy przełknąć gorycz porażki.
Znacznie lepiej poszło nam w meczu o 3. miejsce, w którym pokonaliśmy samego gospodarza turnieju SP 1 Iława 6 : 3.
Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobyli: Borys Urbański 18, Jan Bagiński 17, Kamil Gołębiewski 9 i Filip Andryszkiewicz 9.
Nagrodę indywidualną za najlepszego bramkarza turnieju odebrał Igor Romanek.
Skład zespołu: Igor Romanek, Hubert Józefowicz, Filip Andryszkiewicz, Kamil Gołębiewski, Maciej Baranowski, Igor Chojnacki, Jan Bagiński, Borys Urbański, Miłosz Kosmala i Jakub Zamkowski.
Podczas turnieju spotkała nas bardzo miła niespodzianka, otóż spośród uczestników ścisłego finału z rąk prezesa WMZPN Pana Marka Łukiewskiego i wiceprzewodniczącego WMZLZS Pana Krzysztofa Harmacińskiego. Otrzymaliśmy piękny puchar i wywalczyliśmy, ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu wojewódzką kwalifikację do Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej KZLZS Orlików „Wakacje z piłką”, który odbędzie się 18 – 20 sierpnia 2022 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Trener Andrzej Czarnecki
26 травня 2022 року в Ілаві відбувся провінційний фінал «Від двору до стадіону» на Кубок Тимбарка. Чудово впоралися юні гравці СП No2 у Нідзиці, які посіли 3 місце в категорії U10 🏆👍👏👏👏.
У турнірі взяли участь 15 команд. Наші гравці вийшли в групу H, в якій досягли таких результатів: від UKS Sokół Biała Piska 18:0, від SP Kruklanki 10:0, від SP Bratian 18:0 та AP Progres Lidzbark Warmiński 17:0.
У чвертьфіналі ми перемогли, програвши 3-0 проти Górowo Iławeckie.
У півфіналі ми знайшли команду Олімпії Ельблонг, з якою, на жаль, програли 1:4. Це був матч невикористаних ситуацій. Ми кілька разів влучили у штангу суперника, але нічого не хотіло влучати у ворота і довелося проковтнути гіркоту поразки.
Набагато краще ми провели матч за 3 місце, де перемогли господаря турніру Ілава 6:3.
Найбільше голів за нашу команду забили: Борис Урбанський 18, Ян Багінський 17, Каміль Голембевський 9 та Філіп Андришкевич 9.
Ігор Романек отримав індивідуальну нагороду за найкращого воротаря турніру.
Склад команди: Ігор Романек, Губерт Юзефович, Філіп Андришкевич, Каміль Голембевський, Мацей Хойнацький, Ян Багінський, Борис Урбанський, Мілош Космала та Якуб Замковський.
Під час турніру нас чекав дуже приємний сюрприз з-поміж учасників фіналу від президента WMZPN пана Марека Лукієвського та віце-президента WMZLZS пана Кшиштофа Гармачінського. Ми отримали чудовий кубок і, на наш великий подив, виграли провінційну кваліфікацію до Національного футбольного турніру KZLZS Orlików «Канікули з м’ячем», який відбудеться 18-20 серпня 2022 року на Сілезькому стадіоні в Хожуві.
Анджей Чарнецкі, тренер