Fotorelacja górskiej wycieczki – dzień czwarty i piąty

Fotorelacja górskiej wycieczki – dzień piąty

 W drodze powrotnej, w pięknym, historycznym Krakowie, zwiedziliśmy katedrę na Wawelu, groby królewskie, dzwon Zygmunta. Pod wzgórzem wawelskim spotkaliśmy legendarnego smoka, który nadal zieje ogniem. Ostatnim punktem na trasie był Rynek Starego Miasta, gdzie wszyscy wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej i pomachali panu hejnaliście. Wycieczka do Zakopanego i Krakowa na długo zapadnie w pamięci uczniów, nie tylko z powodu atrakcji turystycznych, ale także dlatego, że była to pierwsza tak daleka trasa. Życzymy naszym wychowankom, aby miłe wycieczkowe wspomnienia zostały z nimi długo.

Link do filmiku: Fotorelacja górskiej wycieczki – dzień piąty

Link do filmiku: Hejnał z wieży Mariackiej

Fotorelacja górskiej eskapady – dzień czwarty

Kolejny dzień naszej wędrówki rozpoczęliśmy od najwyżej położonej dzielnicy Zakopanego – Toporowej Cyrhli. Piętrzący się kościółek z białą dzwonnicą był naszym punktem orientacyjnym podczas dalszej wędrówki na górę Wielki Kopieniec. Jest to szczyt położony na wysokości 1328 m n. p. m., skąd podziwialiśmy rozległą panoramę Tatr. Wędrówkę zakończyliśmy wejściem do kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jaszczurówce. Następnie z Polany Szymoszkowej kolejką krzesełkową wjechaliśmy na Gubałówkę, by podziwiać imponującą panoramę Podhala. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy dyskoteką.

Link do filmiku: Fotorelacja górskiej eskapady – dzień czwarty

Jolanta Wiśniewska

 Dorota Kosińska

 Beata Warecka

 Andrzej Czarnecki