Jeden Dąb to jedno nazwisko.

Listopad jest miesiącem zadumy, refleksji i wspomnień. Wjeżdżając na teren Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Michała Kajki w Nidzicy, w oddali widoczne są dwa piękne Dęby Pamięci, którymi szkoła opiekuje się już od wielu lat. Drzewa te zostały posadzone w ramach udziału w programie „Katyń…ocalić od zapomnienia”. Program ten stworzył wspaniałą okazję do zaszczepienia młodemu pokoleniu pamięci o tragicznej historii wojny, widzianej przez pryzmat losów konkretnego człowieka i jego najbliższych.
Dbałość o naszą przeszłość jest jednym z wielu celów programu edukacji regionalnej „Nasza Ziemia – Nasza Historia”, realizowanego w nidzickiej „Dwójce” w roku szkolnym 2023/2024, który obejmuje szereg różnych wspólnych działań na rzecz wychowania młodzieży na świadomych i odpowiedzialnych obywateli, żyjących w poczuciu przynależności do narodu i państwa.
Dorota Dorozińska
Współautor programu edukacji regionalnej „Nasza Ziemia- Nasza Historia”