‘Just Green’ – międzynarodowej współpracy ciąg dalszy.

Wraz z końcem maja dobiegł końca realizowany w naszej szkole międzynarodowy projekt programu eTwinning ‘Just Green’. Celem dwumiesięcznej ‘zielonej przygody’ było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów i przyczynienie się do tego, by zrobili krok na drodze do sprawienia lepszym świata, w którym żyją.

 W ramach projektu stworzona została strona internetowa na której udostępniane były wszystkie podejmowane przez międzynarodowych partnerów działania. W projekcie uczniowie SP nr 2 mieli okazję współpracować i rozwijać swoje kompetencje cyfrowe oraz językowe wraz z uczniami ze szkół partnerskich z Litwy, Turcji, Rumunii, Chorwacji, Włoch oraz Północnej Macedonii.  Projekt realizowany był w języku angielskim. Wśród działań z jakimi uczestnicy musieli się zmierzyć było przedstawienie się i swojego kraju wykorzystując  aplikację Chatterpix, przygotowanie logo projektu, układanie proekologicznych haseł wraz ze zdjęciami  jak również napisanie wypracowania na temat świadomości ekologicznej. Za pomocą narzędzi Web 2.0 stworzona została wirtualna tablica, wirtualna wystawa oraz magazyn cyfrowy, gdzie uczniowie mogli wystawić wszystkie swoje działania, pokazać piękno przyrody swoich krajów i miast oraz zdjęcia szkół. Nie lada wyzwaniem było nagranie w języku angielskim piosenki o środowisku. Dzięki zaangażowaniu tureckiego partnera mogliśmy wziąć udział w wykładzie połączonym z prezentacją na temat globalnego ocieplenia.  Była to krótka, ale ciekawa przygoda będąca początkiem kolejnego projektu, na który czekamy z niecierpliwością.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy oraz magazynu będących podsumowaniem projektu: https://read.bookcreator.com/XpxUxsFGqJb213WGfeoakIl6ogQ2/VcDCzw00T_OXGtzzzu8-Qw?fbclid=IwAR31cSkf3QF7jlBJKPQUe5HI6BYJI4Uwml7upDQuRNtIg52EXXSD8cC40_Q

oraz na stronę facebookową projektu: 

https://www.facebook.com/groups/196452125621753

Koordynator projektu

Mariola Podolska-Maculewicz