Końcowe wyniki III Edycji Ogólnopolskiej Szkolnej Ligi Szachowej w Uzdowie. / Підсумки 3-го випуску Національної шкільної шахової ліги в Уздові.

23 kwietnia odbyły się ostatnie zawody w cyklu Szkolnej Ligi Szachowej w Uzdowie sezonu 2021/2022. Łącznie w rozgrywkach wzięło udział 62 uczniów z 4 szkół ponadpodstawowych oraz z 18 szkół podstawowych i 2 przedszkoli z województw Warmińsko – Mazurskiego i Mazowieckiego. Czteroosobowa drużyna z naszej szkoły zajęła znakomite Drugie miejsce wśród szkół podstawowych. Zawodnicy SP 2 w Nidzicy świetnie spisali się też indywidualnie. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Oliwia Sarbiewska kl VII A, drugie miejsce zdobyła Anna Wasiłowska kl. V B. Wśród chłopców Szymon Sarbiewski kl. IV B zajął piąte, a Łukasz Wasiłowski kl.IV B uzyskał szóste miejsce. Świetnej ekipie gratulujemy wysokich miejsc w klasyfikacji indywidualnej oraz zaszczytnego drugiego miejsca drużynowo. Życzymy dalszych sukcesów.
 
Na podstawie informacji organizatorów opracował Adam Gorzka.
 
23 квітня в Уздові відбулися останні змагання у серії Шкільної шахової ліги сезону 2021/2022. Загалом у конкурсі взяли участь 62 учні з 4 загальноосвітніх та 18 початкових шкіл та 2 дитсадків з Вармінсько-Мазурського та Мазовецького воєводств. Команда нашої школи з чотирьох осіб посіла відмінне ІІ місце серед ДНЗ. Гравці SP 2 у Нідзиці також чудово попрацювали окремо. Серед дівчат ІІ місце посіла Олівія Сарбевська, клас VII B, друге місце – Анна Василовська, клас V B, серед хлопців п’ятим став Шимон Сарбевський, клас IV B, і Лукаш Василовський, IV B клас. шосте місце. Вітаємо чудову команду з високими місцями в особистому заліку та почесним другим місцем у командному. Бажаємо подальших успіхів.
 
За інформацією організаторів, підготував Адам Гозька.