Listopad to szczególny miesiąc w historii naszego narodu. / Листопад – особливий місяць в історії нашого народу.

Wystawa książek przybliżająca losy Polaków w drodze do WOLNOŚCI została zorganizowana, aby włączyć uczniów i całą społeczność szkolną w obchody Narodowego Święta Niepodległości oraz poszerzyć wiedzę o bohaterstwie naszych przodków. Pragniemy również zachęcić naszych uczniów do literatury związanej z tą tak ważną tematyką.
Nauczyciele bibliotekarze: Laura Sienkiewicz, Grażyna Zalewska oraz Samorząd Uczniowski.

З метою залучення учнів та всієї шкільної громади до відзначення Дня Незалежності та розширення знань про героїзм наших предків організовано виставку книг, що розповідають про долю поляків на шляху до СВОБОДИ. Ми також хотіли б заохотити наших студентів читати літературу, пов’язану з цією важливою темою.
Вчителі бібліотекарі: Лаура Сенкевич, Гражина Залевська та студентська рада.