Magiczna noc w bibliotece z Harrym Potterem / Чарівна ніч у бібліотеці з Гаррі Поттером.

28 października 2022r. miała miejsce „Magiczna noc w bibliotece z Harrym Potterem”. Nasza szkoła w magiczny sposób przemieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa Hogwart. O godzinie 21 profesorki Laura Sienkiewicz, Grażyna Zalewska i Teresa Żelazna otworzyły wrota Hogwartu i przywitały uczniów klasy 6b. Każdy uczeń korzystając z Tiary Przydziałów został przydzielony do odpowiedniego domu. Po rozlokowaniu się w czterech dormitoriach rozpoczęła się zabawa pełna niespodzianek i niezapomnianych wrażeń. Przyszedł czas na rywalizację pomiędzy domami. Na początek uczniowie wykonywali różdżki czarodziejów, każda różdżka musiała mieć swoje magiczne zaklęcie, następnie przyszedł czas na konkursy: „Skaczące, czekoladowe żabki” oraz turniej wiedzy na temat przygód Harrego Pottera i jego przyjaciół. Największą atrakcją tej „magicznej nocy” było poszukiwanie „srebrnego znicza” w Bibliotece. Zwycięstwo w wyżej przedstawionych konkurencjach zdobył dom Ravenclaw, który w nagrodę otrzymał puchar czterech domów. Wszystkie zabawy i konkursy oprócz dobrego humoru i umiejętności rywalizacji wymagały od uczniów współpracy, sprytu oraz pomysłowości. Po wyczerpujących konkurencjach, spragnieni i głodni uczniowie zasiedli do wspólnego biesiadowania. Po wspólnym posiłku czarodzieje z 6b rozpoczęli magiczne podchody. Po ekscytującej zabawie nadeszła pora na projekcję filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” w Sali Magii i Medytacji. Po nocnych przygodach z Harrym Potterem uczniowie rozeszli się do swoich mugolskich domów.
 
Laura Sienkiewicz, Grażyna Zalewska, Teresa Żelazna.
 
28 жовтня 2022 р була «Чарівна ніч у бібліотеці з Гаррі Поттером». Наша школа чарівним чином перетворилася на Хогвартську школу чаклунства та чаклунства. О 21:00 професори Лаура Сенкевич, Гражина Залевська та Тереза ​​Желязна відкрили ворота Гоґвортсу та привітали учнів 6-б класу. Кожен учень, який використовував тіару призначення, був призначений до відповідного будинку. Після поселення у чотири гуртожитки почалося веселощі, сповнені несподіванок та незабутніх вражень. Настав час побудинкових змагань. Спочатку учні виготовляли чарівні палички, кожна паличка мала мати своє магічне заклинання, потім настав час конкурсів: «Стрибаємо, шоколадні жабки» та турнір знань про пригоди Гаррі Поттера та його друзів. Найбільшою атракцією цієї «чарівної ночі» були пошуки «срібного факела» в бібліотеці. Перемогу у вищевказаних змаганнях здобув будинок Рейвенклов, який був нагороджений Кубком Чотирьох Домів. Усі ігри та конкурси, крім гарного гумору та змагальних навичок, вимагали від учнів співпраці, хитрості та творчості. Після виснажливих змагань спраглі та голодні студенти сіли почастуватися разом. Після спільного обіду чарівники 6b почали свої магічні пригоди. Після захопливих розваг настав час перегляду фільму «Гаррі Поттер і філософський камінь» у Залі магії та медитації. Після нічних пригод із Гаррі Поттером учні розійшлися по домівках маґлів.
 
Лаура Сенкевич, Гражина Залевська, Тереза ​​Желязна.