„Mazurek Dąbrowskiego” – recytacja hymnu narodowego / «Мазурка Домбровського» – декламація державного гімну.

 
Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klasy 4a podczas lekcji języka polskiego przypomnieli sobie polskie symbole narodowe oraz poznali ich znaczenie. Symbole polskości: godło, barwy, hymn są znamieniem patriotyzmu, dumy
i honoru oraz godności Polaków. Uwieńczeniem zajęć było uroczyste wyrecytowanie pieśni najważniejszej dla naszego narodu. Podczas wygłaszania „Mazurka Dąbrowskiego” uczniowie za pomocą swojego głosu oddawali hołd naszej Ojczyźnie.
 
Ewa Hinburg
 
З нагоди Дня Незалежності учні 4-а класу на уроках польської мови пригадали польські національні символи та дізналися їх значення. Символи польськості: герб, кольори, гімн є ознакою патріотизму та гордості
та честь і гідність поляків. Кульмінацією занять стало урочисте декламування найважливішої для нашого народу пісні. Під час проповіді «Mazurka Dąbrowskiego» студенти своїм голосом віддали шану нашій батьківщині.
 
Єва Гінбург