Miło nam poinformować wszystkich, że wyróżniono nas certyfikatem „Zielonej Flagi”.

Zielona Flaga jest międzynarodowym wyróżnieniem przyznawanym w programie Eco-Schools (EkoSzkoły). Celem programu jest podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami (w tym recyklingu) w szkołach i ich otoczeniu. W Polsce Fundacja dla Edukacji Ekologicznej, jako jedyna uprawniona jest do realizowania programu EcoSchools w Polsce oraz nadawania certyfikatu Zielonej Flagi.
 
 
Certyfikat Zielonej Flagi przyznawany jest na okres 1 roku. Po tym czasie szkoła powinna ponownie złożyć formularz aplikacyjny, aby ubiegać się o Zieloną Flagę na kolejny rok szkolny.
Placówki, które otrzymują Zieloną Flagę mogą posługiwać się logiem Zielonej Flagi we wszystkich swoich materiałach informacyjnych i promocyjnych.
Informacje o certyfikowanych szkołach są przekazywane mediom, władzom regionalnym i lokalnym.
 
Katarzyna Piotrkowska, szkolny koordynator.