Nasze wspomnienia z wycieczki do Trójmiasta. / Наші спогади про подорож до Гданська, Гдині та Сопота.

26 października 2022 r. my, uczniowie klas: 8d, 5a i 8a pod opieką p. B. Olszewskiej, p. B. Waśniewskiej i p. A. Gorzki wybraliśmy się na wycieczkę nad polskie Wybrzeże. Wycieczka odbyła się w ramach przedsięwzięcia dofinansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Na trasie naszych wojaży były: Gdańsk, Gdynia i Sopot.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Westerplatte. Pogoda sprzyjała, a my wśród szumu fal słuchaliśmy z przejęciem opowieści przewodnika o bohaterskich obrońcach Ojczyzny.
Następnie nasza wesoła drużyna ruszyła dalszą drogę. Niezapomniane wrażenia wywarł na nas Dar Pomorza. Ten ponad 100-letni żaglowiec wprowadził nas w niezwykły nastrój, który towarzyszył nam podczas zwiedzania pokładu, różnych pomieszczeń i kajut marynarzy.
W Sopocie spacerowaliśmy po molo w towarzystwie wszędobylskich mew, które swoim krzykiem przypominały nam, że jesteśmy nad morzem. Bałtyk tego dnia był wyjątkowo spokojny, a słońce zachęcało do spaceru.
Kulminacyjnym punktem naszej wyprawy były: Stare Miasto, Dwór Artusa i Fontanna Neptuna. Pani przewodniczka opowiedziała nam kilka ciekawych historii związanych z tymi miejscami. Wróciliśmy do domu trochę zmęczeni, ale z mnóstwem wspomnień, niezapomnianych przeżyć i co najważniejsze dla naszych nauczycieli z całkiem pokaźnym zapasem wiedzy o regionie.
 
Uczniowie
 
26 жовтня 2022 року ми, учні 8-г, 5-а та 8-а класів, під керівництвом пані Б. Ольшевської, пані Б. Васневської та пані А. Горзькі вирушили у подорож до польського узбережжя. Поїздка була частиною проекту, який співфінансував Міністр освіти і науки під назвою «Пізнай Польщу». Наші подорожі включали: Гданськ, Гдиня та Сопот.
Ми почали наш тур з Вестерплатте. Погода сприяла, і серед шуму хвиль ми з хвилюванням слухали розповіді екскурсовода про героїчних захисників Батьківщини.
Далі наша весела команда продовжила свій шлях. Dar Pomorza справив на нас незабутнє враження. Цей вітрильник, якому понад 100 років, створив для нас надзвичайну атмосферу, яка супроводжувала нас під час огляду палуби, різних кімнат і кают моряків.
У Сопоті ми гуляли по пірсу в компанії всюдисущих чайок, які своїм криком нагадували, що ми на березі моря. Того дня Балтійське море було надзвичайно спокійним, а сонце спонукало до прогулянок.
Родзинкою нашої подорожі стали: Старе місто, двір Артуса та фонтан Нептуна. Екскурсовод розповів нам кілька цікавих історій, пов’язаних з цими місцями. Ми повернулися додому трохи втомлені, але з великою кількістю спогадів, незабутніх вражень і, що найголовніше для наших вчителів, з досить великими знаннями про регіон.
 
учні