Nauka pierwszej pomocy w klasach szóstych

Uczniowie klasy 6 A i 6 B odbyli zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Naszym gościem był Pan Krzysztof Lewikowski, zawodowy strażak i instruktor udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie m.in. poznali zasady postępowania w przypadku utraty oddechu i zatrzymania krążenia u osoby poszkodowanej. Dzięki zainicjonowanym scenkom młodzież dowiedziała się jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, kiedy i jak użyć defibrylatora AED oraz w jaki sposób zabezpieczyć kończynę po wypadku np. na rowerze czy hulajnodze. Cieszy fakt, że nasi wychowankowie bardzo chętnie podejmowali praktyczne działania, co świadczy o wysokim poziomie ich świadomości.
Dziękujemy Panu Krzysztofowi za przeprowadzenie tak wartościowych zajęć oraz za bardzo przyjazną atmosferę podczas ich prowadzenia. Dzięki temu, mając nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli, to w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego będziemy potrafili podjąć właściwe działania.