Nidziccy sztangiści rozpoczęli kolejny sezon.

W minioną sobotę w Elblągu rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Podnoszeniu Ciężarów. Pomimo trudnych warunków treningowych związanych z reżimem sanitarnym udało się zawodnikom przygotować do kolejnego sezonu. Wszyscy zawodnicy zaliczyli udane starty poprawiając swoje rekordy życiowe. Najlepszy wynik uzyskał Michał Jaworski, który został najlepszym zawodnikiem zawodów wg punktacji Sinclaira. Nasz siedemnastolatek w kategorii wagowej do 89kg uzyskał w dwuboju 285kg(125+160).
Z bardzo dobrej strony pokazał się Bartosz Burski, który w kat. do 73kg uzyskał w dwuboju wynik 241kg(106+135). Również Hubert Pietrzak poprawiając swoje rekordy życiowe w kat. 67kg uzyskał bardzo dobry wynik 229kg(103+126). Udany debiut zaliczyli w grupie do lat 15 Aleks Jackiewicz uzyskując w kat. 72kg(32+40). Antoni Świecik w kat. 67kg uzyskując wynik 98kg(40+58). W tej samej kategorii wystąpił Paweł Ściślewski, który zakończył rywalizację z wynikiem 78kg(33+45). Debiutowała również w grupie do lat 15 Nikola Kamińska, która w kat. Do 55kg uzyskała 83kg(35+48).
Dla trójki naszych czołowych zawodników, nie był to pierwszy tegoroczny start. Hubert oraz Bartosz wzięli już wcześniej udział w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Siedleckiego. Podczas tych zawodów okazali się najlepszymi zawodnikami turnieju wg. Punktacji Sinclaira. Natomiast Michał zaliczył dwa starty ligowe, Podczas których uzyskiwał jedne z najlepszych wyników w kraju. Sobotni start był dla tej trójki zawodników przerywnikiem w zgrupowaniu Kadry Narodowej odbywającym się obecnie w Cetniewie. Na tym zgrupowania chłopcy rozpoczęli przygotowania do Mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w sierpniu.
 
Zarząd Towarzystwa Sportowego NIDA