Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i Ja”

W roku szkolnym 2023/2024 klasy I-III ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Michała Kajki w Nidzicy wezmą udział w Ogólnopolskim Projekcie ,,Europa i ja”. Dzieci z naszej szkoły poznają bliżej 6 krajów europejskich. Wybraliśmy Anglię, Francję, Niemcy, Hiszpanię, Grecję i Włochy. Zapoznamy się z symbolami narodowymi, ciekawymi miejscami, sławnymi ludźmi, tradycyjnym jedzeniem, roślinnością i zwierzętami, a także nauczymy się liczyć i stworzymy słowniczki obrazkowe. Ponadto poprzez udział w Projekcie uczestnicy zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, wypromują swoją szkolną placówkę oraz nawiążą współpracę z innymi szkołami. Mamy nadzieję, że kiedyś w przyszłości nasi najmłodsi sami odwiedzą te kraje i przekonają się jak wyglądają w rzeczywistości.
klasa 1 a- Anna Łukaszewska i Natalia Dreger 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
klasa 1 b- Aleksandra Bruździak- Gąska 🇩🇪
klasa 2 a- Aneta Urbanowska i Katarzyna Wrzeszczyńska 🇫🇷
klasa 2 b- Dorota Kosińska 🇪🇸
klasa 3 a- Anna Kawecka 🇬🇷
klasa 3 b- Katarzyna Florek 🇮🇹