Osiągnięcia naszych szachistów.

14 stycznia rozegrano IV Edycję Szkolnej Ligi Szachowej w Uzdowie. Nasza szkoła zajmuje w tych rozgrywkach pierwsze miejsce. Do grupy reprezentantów szkoły dołączył Mikołaj Hutek uczeń klasy IV B. Wśród dziewcząt Oliwia Sarbiewska kl. VIII B utrzymuje pierwsze miejsce, a Anna Wasiłowska kl. VI B plasuje się na miejscu trzecim.
 
W dniach 22-27 stycznia odbył się XI Międzynarodowy Turniej Szachowy „Gwiazda Północy” w Jastrzębiej Górze.
– Oliwia Sarbiewska zdobyła 2,5 punktu w silnie obsadzonej grupie Open.
– Szymon Sarbiewski kl. V B zajął 12 miejsce a Łukasz Wasiłowski kl. V B 13 miejsce w grupie B do lat 12.
– Ania Wasiłowska kl. VI B zajęła 7 miejsce w grupie B do lat 14.
 
W miesiącu lutym miały miejsce Drużynowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Juniorów w Szachach Klasycznych. Świetnie spisali się uczniowie naszej szkoły jako reprezentanci drużyn klubu UKS Uzdowo. Pierwsza drużyna UKS Uzdowo, w składzie której wystąpiła Oliwia Sarbiewska kl. VIII B zajął w tych rozgrywkach pierwsze miejsce.
 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
                                                                                                                                                                            Opracował Adam Gorzka