Otwarte serca – kiermasz wielkanocny

Tradycją Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nidzicy stała się organizacja kiermaszów świątecznych na cele misyjne. Pozyskiwane w ten sposób dary serca przekazywane są na realizację projektów misyjnych na Madagaskarze, których koordynatorem jest pełniący tam obecnie posługę kapłańską misjonarz – ksiądz Tomasz Łukaszuk.

Szkoła już od kilkunastu lat w tej formie stara się wspomóc inicjatywy podejmowane przez jej absolwenta – salezjanina o wielkim sercu.

Naszym działaniom przyświecają słowa Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Tegoroczny kiermasz rozpoczął się 14 lutego w Walentynki i zakończył się przed Świętami Wielkanocnymi. Oferowano na nim m.in. pyszne domowe wypieki, karty świąteczne, pisanki, stroiki oraz inne oryginalne dekoracje. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem i szybko znalazły nabywców. W realizację przedsięwzięcia aktywnie włączyły się: p. Mirosława Szczygielska, p. Grażyna Bieniek i p. Małgorzata Rydzewska.

Organizatorki akcji misyjnej serdecznie dziękują wszystkim, którzy kierując się wrażliwością na drugiego człowieka oraz potrzebą serca przyczynili się do współtworzenia kiermaszu i dołożyli swą cegiełkę na ten szczytny cel.                                                                                                                                   
                                                                                                     Mirosława Szczygielska, Grażyna Bieniek, Małgorzata Rydzewska