Październikowe występy szachistów. / Жовтневі шахові виступи.

Dnia 22 października w Uzdowie odbył się V Otwarty Turniej szachowy- Memoriał Zbigniewa Szymczaka . W części oficjalnej miało miejsce specjalne wyróżnienie. Decyzją Walnego Zgromadzenia UKS Uzdowo ksiądz kanonik Andrzej Midura otrzymał tytuł honorowego członkostwa klubu UKS Uzdowo. Nasi uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali się w części sportowej. Najlepszą juniorką do lat 14 została Oliwia Sarbiewska. Miejsce I w ogólnej klasyfikacji zajął klub UKS Uzdowo, którego zawodnikami są też uczniowie naszej szkoły Oliwia Sarbiewska kl VIII B, Anna Wasiłowska kl VI B, Szymon Sarbiewski kl V B i Łukasz Wasiłowski kl V B.
Dnia 29 października w Uzdowie rozpoczęła się IV edycja Szkolnej Ligi Szachowej. Były uczeń naszej szkoły Damian Rudziński pełnił rolę sędziego rundowego. Nasza reprezentacja w sześcioosobowym składzie znakomicie się zaprezentowała. Poza wspomnianą wcześniej czwórką zawodniczek i zawodników w tym roku w Lidze Szachowej występują również Miłosz Kowalski kl III B i Bartłomiej Adamkowski kl VI B.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Opracował Adam Gorzka
 
22 жовтня в Уздові відбувся 5-й відкритий шаховий турнір – Меморіал Збіґнєва Шимчака. В офіційній частині була окрема згадка. Рішенням Загальних зборів УКС Уздово священику каноніку Анджею Мідурі присвоєно звання почесного члена клубу УКС Уздово. У спортивній частині наші учні показали себе дуже гідно. Кращою юніоркою до 14 років стала Олівія Сарбєвська. Перше місце в загальному заліку посів клуб UKS Uzdowo, гравці якого також учні нашої школи: Олівія Сарбєвська, VIII Б клас, Анна Василовська, VI Б, Шимон Сарбєвський, V Б та Лукаш Василовський, V Б клас. .
29 жовтня в Уздові розпочалася 4-та Шкільна ліга з шахів. Суддю туру виконував колишній учень нашої школи Даміан Рудзінскі. Наша команда з шести чоловік показала себе дуже добре. Окрім вищезгаданих чотирьох гравців, цього року в шаховій лізі є також Мілош Ковальський клас III B і Бартош Адамчик клас VI B.
Вітаємо та бажаємо подальших успіхів.
 
Упорядник Адам Горжка