Pierwsza ogólnopolska edycja programu „Velvet. Piątka dla Natury” została rozstrzygnięta! / Вирішено перший загальнонаціональний випуск програми „Velvet. П’ять для природи”!

Nauczyciele wraz ze swoimi uczniami realizowali „Ekowyzwania”, poddane ogólnodostępnemu głosowaniu publiczności, z kolei dyrektorzy konkurowali pomysłami na wykorzystanie „Ekograntów”.
W programie przyznano łącznie 212 nagród: 160 równorzędnych nagród rzeczowych w kategorii „Ekowyzwanie”, 16 Ekograntów o wartości 7 000 zł każdy oraz 36 wyróżnień w kategorii „Ekogrant”.
Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich, że uczniowie klasy 2a naszej szkoły wywalczyli 1 miejsce w kategorii „Ekowyzwanie” 👍👏👏👏! Do tej radości dokładamy informację, że wśród 160 wyróżnionych klas w tej samej kategorii znalazły się jeszcze nasze: 1b, 2b i 3a, a 1a i 3b uplasowały się w pierwszej dwusetce 👍👏👏👏.
Duma nas rozpiera, bo dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli zademonstrowaliśmy światu, że idee ekologiczne nie są nam obce. Udział w tej edycji programu udowodnił, że nasi uczniowie i ich wychowawcy są świadomi tego, że nawet najdrobniejsze działanie na rzecz natury, powtarzane odpowiednio często może prowadzić do realnej zmiany na większą skalę.
 
Вчителі разом зі своїми учнями проводили «Екогранти», за умови публічного голосування громадськості, а директори змагалися з ідеями щодо використання «Екогрантів».
Всього в програмі було вручено 212 призів: 160 рівних матеріальних призів у категорії «Екологічний виклик». З великим задоволенням повідомляємо всім, що учні 2а класу нашої школи вибороли І місце в номінації «Екологічний виклик» 👍👏👏👏! На цю радість повідомляємо, що серед 160 відмітних класів цієї ж категорії наші також увійшли: 1b, 2b та 3a, а 1a та 3b увійшли до 200 найкращих 👍👏👏👏.
Ми розриваємось від гордості, адже завдяки залученню учнів та викладачів ми продемонстрували світові, що екологічні ідеї нам не чужі. Участь у цьому випуску програми довела, що наші учні та їхні вчителі усвідомлюють, що навіть найменша дія для природи, повторювана належним чином, може призвести до реальних змін у більшому масштабі.